Uczymy na sprzęcie, nie na zdjęciach ;)
Telekomunikacja i Teleinformatyka
  • XLIV OOWEiE
    7 miejsce w finale Olimpiady dla naszego ucznia
  • Egzaminy zawodowe
    Zima 2021 - 100% zdawalności w Telekomunikacji
By - GL

Plany na przyszłość

Najbliższy czas, to egzaminy w Telekomunikacji – początek lipca br.

Przyszły rok szkolny? Mam nadzieję, że uda się uruchomić w Technikum Łączności Akademię Mikrotik, przeznaczoną dla uczniów technika telekomunikacji oraz technika teleinformatyka. Uruchomienie akademii wymaga zdania na odpowiednim poziomie, przez minimum jednego nauczyciela, egzaminów kończących dwa kursy organizowane przez akredytowane przez producenta akademie. Niestety kursy są płatne i na chwilę obecną czekamy, czy uda się je sfinansować z projektu unijnego. Jeżeli tak, to będziemy w stanie zaproponować trzy kursy:
– MTCNA (Mikrotik Certified Network Associate);
– MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer);
– MTCSE (MikroTik Certified Security Engineer).

Jeżeli projekt nie wypali – spróbujemy w inny sposób. Wierzę jednak, że Akademia Mikrotik w Technikum Łączności w Warszawie zostanie uruchomiona do września 2022r.

Kolejny plan – dla telekomunikacji planuję wprowadzić innowację zawierającą zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Na początek podstawy bezpieczeństwa i „jasnej strony hackingu”, docelowo – uczestnictwo w HackTheBox, gdzie Zespół Szkół Łączności w Warszawie może funkcjonować obok wielu uczelni wyższych z całego świata.Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z tymi planami 😊.

Plan jest następujący:
– w roku szkolnym 2021/2022 – wprowadzam pilotażowe zajęcia w klasach 2 i 3 technika telekomunikacji. Raz w miesiącu, zamiast klasycznych zajęć na pracowni zrobimy zajęcia dotyczące podstaw hackingu – narzędzia itp.
– klasy pierwsze, mimo moich najszczerszych chęci nie będą brały w tym udziału (zostaną dołączone dopiero, jak się staną klasami drugimi), gdyż nie mam z nimi zajęć. Planuję wstępnie uruchomienie części online – podstawy dla klas pierwszych, ale na chwilę obecną nie chcę obiecywać;
– w roku szkolnym 2022/2023 – planuję uruchomić klasyczną innowację pedagogiczną, zgłoszoną do kuratorium (oczywiście po uzyskaniu wszelkich, wymaganych zgód władz szkoły);
– w roku szkolnym 2024/2025 – planuję zgłoszenie szkoły do HackTheBox.eu – gdzie Technikum Łączności w Warszawie, zaistnieje obok uczelni z całego świata, a uczniowie będą mogli testować pod względem bezpieczeństwa różnego rodzaju „podatne” maszyny przygotowane przez serwis.

Podsumowując, chciałbym spowodować, by Technik Telekomunikacji wydostał się z zapomnienia, gdyż obecnie jest to jeden z ciekawszych zawodów w branży IT.