Uczymy na sprzęcie, nie na zdjęciach ;)
Telekomunikacja i Teleinformatyka
  • XLIV OOWEiE
    7 miejsce w finale Olimpiady dla naszego ucznia
  • Egzaminy zawodowe
    Zima 2021 - 100% zdawalności w Telekomunikacji
By - GL

SP5KEU – Reaktywacja.

W pierwszą sobotę ferii zimowych, w dniu 13 stycznia 2024r. rozpoczął się dedykowany dla uczniów Zespołu Szkół Łączności w Warszawie, kurs krótkofalarski prowadzony przez Warszawski Klub Łączności LOK SP5KAB. Pierwsze spotkanie miało miejsce w murach naszej szkoły. Szkolenie zostało rozpoczęte przez Prezesa WKŁ LOK SP5KAB. Kolejne zagadnienia przedstawiały się następująco:

  • Dlaczego warto zostać krótkofalowcem – pogadanka motywacyjna
  • Program ARISS (Amateur Radio on the International Space Station)
  • Wprowadzenie do krótkofalarstwa
  • Zasady BHP przy pracy z urządzeniami elektronicznymi

Kurs krótkofalarski jest pierwszym etapem projektu SP5KEU – Reaktywacja, w ramach którego wznawiamy działalność Klubu Krótkofalarskiego funkcjonującego w przeszłości przy Technikum Łączności w Warszawie. Wkrótce, miejmy nadzieję, że będziemy mogli stwierdzić, iż SP5KEU – „Łączność’ w Eterze znowu nadaje.

Dziękujemy naszym uczniom za zainteresowanie, a członkom SP5KAB za zaangażowanie i pomoc.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w siedzibie Warszawskiego Klubu Łączności LOK SP5KAB (Warszawa, Mokotowska 17/34) w dniu 17 lutego 2024r., w godzinach 10:00 – 13:00.