Uczymy na sprzęcie, nie na zdjęciach ;)
Telekomunikacja i Teleinformatyka
  • XLIV OOWEiE
    7 miejsce w finale Olimpiady dla naszego ucznia
  • Egzaminy zawodowe
    Zima 2021 - 100% zdawalności w Telekomunikacji
By - GL

Nauczyciel też człowiek, ale…

Ferie trwały w najlepsze, a trzech nauczycieli Zespołu Szkół Łączności w Warszawie, wspólnie z nauczycielami “Zajączka” i “Kasprzaka” uczestniczyło przez tydzień (od poniedziałku do soboty, po 10 – 11 godzin dziennie) w zorganizowanym w ramach projektu unijnego kursie dotyczącym sieci światłowodowych. W ramach przedmiotowego kursu, prowadzonego przez firmę TP Teltech mieliśmy okazję zapoznać się ze sposobem realizacji przedsięwzięć związanych z dostarczeniem tzw. “szybkiego Internetu” czy to, jako standardowa usługa FTTH (GPON), czy też jako realizacja inwestycji w ramach tzw. POPC, czyli Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, dofinansowywanego z funduszów Unii Europejskiej.

Podczas kursu poznaliśmy procedury tworzenia sieci FTTH od etapu uzgodnień wymaganych przez Prawo Budowlane, poprzez prace projektowe, praktyczne wykonanie instalacji, pomiary i sporządzenie dokumentacji. Mieliśmy okazję zmierzyć się z wyzwaniami stojącymi codziennie przed instalatorami. Zauważyliśmy, co zwiększa ryzyko “zepsucia instalacji” oraz co należy zrobić, aby instalacja działała bez zarzutów.

W trakcie szkolenia przeszliśmy zrealizowaliśmy program Fiber Expert School, czyli szkolenia akredytacyjnego Orange, prowadzonego przez TP Teltech, dotyczącego wdrażania technologii światłowodowej na terytorium Polski.